Hogyan készítsek értékesítési oldalt egy terméknek?
Miután létrehoztál legalább egy terméket a Checkout Navigator-ban, a következő lépés, hogy fel tudd azt kínálni a látogatóidnak vásárlásra. Erre a legegyszerűbb módszer, ha létrehozol egy ún. értékesítési oldalt.
A értékesítési oldal (sales page) nem más mint egy egyszerű WordPress oldal, amit az Oldalak menüpontban tudsz létrehozni a WP-Adminban (de akár egy blogbejegyzésed is funkcionálhat értékesítési oldalként, ha ahhoz van kedved).
Egy weblap attól lesz értékesítési oldal, hogy található rajta egy olyan eszköz – esetünkben egy űrlap -, amit ha a felhasználó kitölt, azzal megrendelhet egy vagy több terméket.
A Checkout Navigator segítségével kétféle módon tudsz értékesítési űrlapot beilleszteni az értékesítési oldaladba:
1. Értékesítési űrlap shortcode segítségével
Az értékesítési oldaladon belül ahol meg szeretnéd jeleníteni az értékesítési űrlapot, oda kell behelyezned a következő kódot:
[checkout-navigator ids="X"]
X helyére be kell helyettesítened a termék ID számát. Ezt a Checkout Navigator » Termékek oldal ID oszlopában találod.

Ebben az esetben például így fog kinézni a shortcode-od:
[checkout-navigator ids="1070"]

Mindig ellenőrizd le, hogy az űrlap helyesen jelenik-e meg a honlapod publikus részén!
Fontos! Lehetőleg a shortcode-ot szimpla szövegként építsd be az oldaladba. Ez azt jelenti, hogy nem kell speciális programkód widget-be helyezni azt. Az ehhez hasonló shortcode-okat ugyanis a WordPress automatikusan felismeri.
a) Rakhatok több terméket is egy űrlapba?
Igen. Ezt úgy tudod megtenni, hogy a shortcode ids="" paraméterében több ID-t is megadsz, vesszővel elválasztva őket egymástól.
Például:
[checkout-navigator ids="23,48"]
Ez a publikus oldalon valahogy így fog kinézni:

b) Mi van, ha azt szeretném, hogy a felsoroltak közül csak egy terméket választhassanak?
Vannak esetek, amikor azt szeretnénk, hogy több felsorolt termék közül csak egyet választhasson ki a vevőnk. Tipikusan ilyen, amikor egyazon termék különböző csomagjai közül kell választani, pl.
- Alap,
- Prémium,
- Full Extra.
Ezt úgy érhetjük el, hogy az egyes csomagoknak létrehozunk külön-külön termékeket a Checkout Navigator-ban, majd mindegyiket elhelyezzük az űrlapban az ids paraméter segítségével, valamint hozzáadjuk a relation="or" paramétert is az űrlaphoz, valahogy így:
[checkout-navigator ids="112,113,114" relation="or"]
Ilyenkor az űrlapban a termékek neve előtt a jelölőnégyzetek (checkbox-ok) helyett rádiógombok fognak megjelenni és így egyszerre maximum 1 terméket lehet kijelölni.

2. Értékesítési űrlap Gutenberg blokk segítségével
Bonyolultnak és elavultnak érzed a shortcode-ok használatát? Van egy jó hírem, a Navigator 1.1.1 verziójától kezdődően lehetőséged van az értékesítési űrlapot a blokk szerkesztőben (Gutenberg) blokként hozzáadnod.
Nézzük, mindez hogyan működik:
- Nyiss meg egy oldalt a blokk szerkesztővel.
- Adj hozzá egy új blokkot a tartalomhoz.
- A blokktípusok közül válaszd ki a Checkout Navigator űrlapot.

- Ezután hozzáadódik az űrlapot jelképező doboz az oldal tartalmához. Ezen belül a [+] ikonnal tudsz hozzáadni termékeket az űrlaphoz.
- Illetve vedd észre, hogy a jobb oldali oldalsávban megtalálsz minden olyan beállítást, amiket a shortcode-os módszer esetén paraméterekkel tudtál megadni.

A Gutenberg blokk használatával nem kell többé termék azonosítókra vadásznod, mivel egyszerűen, legördülő menükből kiválaszthatod, mely termékek kerüljenek bele az űrlapodba.